Sosyal Medya

VİZE OFİS AMERİKA VİZESİ | Vize Ofis
1712
post-template-default,single,single-post,postid-1712,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

VİZE OFİS AMERİKA VİZESİ

Vize Ofis Amerika Vizesi

VİZE OFİS AMERİKA VİZESİ

Vize ofis, neredeyse herkesin en azından hayatında bir kez hayallerini süsleyen Amerika seyahatini gerçekleştirmek için çalışan aracı bir kurumdur. Gerek iş ve benzeri sebeplerle, gerekse şahsi sebeplerle bireylerin Amerika’ya seyahat edebilmeleri için vize almaları gerekiyor. Amerika vizesi almak için öncesin de Shengen vizesi almışsanız bu noktada işlemlerinizin kolaylaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vize işlemlerinin sorunsuz şekilde yürütülmesi için gereken “açıklanabilir ziyaret sebebinden” tutun, diğer gerekli tüm bilgileri sizinle paylaşan ve gerektiğinde süreci yöneten Vize Ofis sayesinde işlemleriniz hız kazanır. ABD vizesi için gerekli birçok süreç ve prosedür mevcuttur. Bu aşamaları ve nelerin gerekli olduğuna tek tek değineceğiz.

VİZE OFİS AMERİKA VİZE İŞLEMLERİ

Amerika vize işlemlerinde süreç, her vize türüne göre değişiklik gösterir. Bu ülkeye çeşitli sebepler ile
gitmek isteyenler aile birleşim vizesi, uzun süreli vize, çalışma vizesi, eğitim & Erasmus vizesi, kültürel
vize, ticari vize, transit vize, turistik-aile-arkadaş ziyareti vizesi olmak üzere sekiz vize türünden birini
alarak giriş yapabiliyor. Amerika vizesi almak isteyenler evrak takibi yanında vize işlemlerinin
karmaşık sürecini devretmek isteyebilir. İşlem yükünü hafifletmek ve hız kazanmak için Vize Ofis bu
süreçte yanınızda olacaktır. Vize ofis, size vize işlemlerinin profesyonel kadro tarafından yönetilmesi imkanını da sunar.

AMERİKA VİZESİ NASIL ALINIR?

Amerika vizesi işlemleri için gerekli evraklar vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize işlemlerinde ilk etapta en az 6 ay geçerli şahsen imzalanmış pasaport, varsa eski pasaportlar, vize işlemleri için davet mektubu, DS 160 vize başvuru formu (online olarak Vize Ofis tarafından doldurulur), vize işlemleri için 50 mm x 50 mm 1 adet biyometrik fotoğraf gereklidir. Amerika ziyaretiniz farklı sebeplere göre değişiklik göstereceği için, vize türlerinin de değişeceğini belirtmiştik. Bu sebeple, her vize türü için gerekli olacak belge, form ve raporlar birbirinden ayrılır. Ayrıca Amerika ticari vize ve trustik vize işlem süreleri 3 gün ila 4 gün arasında değişiklik göstermektedir.

“Amerika vizesi nasıl alınır?” sorusunun cevabını da aşamalar halinde inceleyelim…

Öncelikle DS 160 Formunun eksiksiz biçimde doldurulması gerek. Amerika vize ücreti ise ziyaretçiler tarafından merak edilen konuların başını çekmekte; Amerika vize ücret olarak 160 USD harç bedelini Konsolosluğa gitmeden ödemek gereklidir. Sonrasın da konsolosluk için randevu alınır ve mülakat günü kişi ile birebir görüşme yapılır. Amerika Başkonsolosluğu, Amerika Büyükelçiliği ya da Amerika Başkonsolosluğu
İstanbul şubesi tarafından vize sürecinin değerlendirilmesi ile nihai vize sonucu kişiye bildirilir. Gerekli prosedürleri tamamlayarak Amerika vizesi almış kişiler, 10 yıl süreyle istedikleri zaman Amerika ziyareti yapabilmektedirler. Tek şart ise bu sürenin 6 ayı geçmemesidir.

No Comments

Post A Comment