Sosyal Medya

RUSYA HAKKINDA | Vize Ofis
15723
post-template-default,single,single-post,postid-15723,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

RUSYA HAKKINDA

pexels vitaly vlasov 1696486 scaled

RUSYA HAKKINDA

Rusya ya da resmi adıyla Rusya Federasyonu birçok ülkeyle sınırı olan bir bölgede kurulmuş. Resmi dili Rusça olan ülkenin başkenti ve en büyük şehri ise Moskova’dır. Bizans ve Slav kültürünün sentezi mimarisi, sanatı ve kültürüyle en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olan Rusya’nın 14 adet sınır komşusu bulunmaktadır.

Ülkenin başkenti Moskova’da gezip görebileceğiniz çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden birisi Kızıl Meydan olarak bilinen Red Square’dir. Meydan1 Mayıs ve 7 Kasım’da düzenlenen festivallere ev sahipliği yapmakta ve hem yerli hem yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Bir diğer önemli ve görülmesi gereken yer ise Kremlin Sarayı’dır. Tarihi 12. yüzyıla kadar dayanan saray perşembe günleri hariç her gün 10.00-17.00 saatleri arasında ziyaretçi kabul etmektedir.

Rusya, tarihi yapılarıyla ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken tarihi ve turistik ülkelerin en başında yer almaktadır.

Rusya’da Sosyal Yaşam

Soğuk savaş sonrası hızla değişim yaşayan Rusya bugün dünyanın en kalabalık, pahalı ve lüks ülkelerinden birisi haline gelmiştir. Rusya sınırları içerisinde 160’tan fazla halk yaşamaktadır. Bu sebeple her bölgenin kendine özgü gelenekleri ve yaşam tarzı vardır.

Rusya’nın İklim Koşulları

Rusya konumu itibari ile oldukça soğuk bir ülkedir.

Rusya’da Yapılabilecek Aktiviteler

Rusya sahip olduğu kaleler, saraylar, tarihi mekanlar ve doğal güzellikleri ile sizi tarihin derinliklerinde yolcuğa çıkartacak bir ülkedir.

RUSYA 2021 FUARLAR

Build Ural 2021

Uluslararası Yapı İhtisas Fuarı

Meat and Poultry Industry Russia 2021

Uluslararası Özel Tarımsal Endüstri Fuarı

Trading Vyatka 2021

Bölgelerarası Fuarı

No Comments

Post A Comment