Sosyal Medya

KANADA HAKKINDA | Vize Ofis
15767
post-template-default,single,single-post,postid-15767,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

KANADA HAKKINDA

pexels james wheeler 1486902 scaled

KANADA HAKKINDA

Kanada Kuzey Amerika kıtasının kuzeyinde bulunan bir ülkedir. Yüzölçümü açısından Kanada dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Doğal güzellikleri ekonomik yapısıyla kanada Amerika ile benzer özellikler göstermektedir. Kanada Parlamenter demokrasi ve anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Kraliçe II.Elizabeth kanada kraliçesi unvanına da sahiptir. Kanada da İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki ana dil bulunmaktadır.

Kanada sosyal yaşam

Kanada çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Kanada dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden birisidir. Modern hayat yapısı ile Kanada çoğu insanın istediği yaşam standartlarını karşılamaktadır. Kanada vatandaşları oldukça kibar insanlardır.

Kanada’nın  iklimi

Kanada soğuk ve uzun kış mevsimi ile bilinmektedir. Kanada oldukça soğuk bir ülkedir.

Kanada’da Yapılabilecek Aktiviteler

Kanada’da yapılacak çok fazla etkinlik vardır. Ancak Kanada festivalleri ile ünlüdür.

Winterlude

Kanada’nın kış festivalidir.1979 yılından beri düzenlenmektedir.Ülkenin en çok turist çeken etkinliğidir.

Vancouver Işık Kutlaması

Havai fişek gösterilerinin olduğu bir yarışmadır. Festival Temmuz ayının sonlarında 10 gün sürmektedir.

Kanada Ulusal Sergisi

The Ex olarak bilinen sergi Toronto’da düzenlenmektedir. Ülkenin en önemli fuarlarından birisidir. Tarım ve teknolojiyi teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Sergi Toronto sergi alanında Ağustos Eylül ayları arasında gerçekleşmektedir.

Quebec Yaz Festivali

Her yıl düzenlenen müzik festivalidir. Temmuz ayında düzenlenmekte ve 10 gün sürmektedir.

No Comments

Post A Comment