Sosyal Medya

İspanya Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler | Vize Ofis
1869
post-template-default,single,single-post,postid-1869,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

İspanya Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

İspanya Vizesi ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen ülkesi İspanya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapması zorunludur. AB topluluğunun bir üyesi olan İspanya tarafından Türkiye’ye yönelik herhangi bir vize muafiyeti söz konusu değildir. Sadece diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri belirli bir günle kayıtlı olması şartı ile vize muafiyetinden yararlanabilir. Schengen’e dahil İspanya’dan vizenin alınabilmesi için takip edilmesi gereken hassas bir prosedür vardır. İspanya vizesi işlemlerini hızlı şekilde tamamlayıp, sağlıklı bir şekilde başvurunun yapılabilmesi için danışmanlık hizmeti alınabilir.

2019 BLS İspanya Vize Rehberi

BLS İspanya vize işlemlerine başlamadan önce birtakım konuların bilinmesi gerekir. İspanya’da çok uzun süre kalmayacak, dolayısıyla öğrenci veya ticari amaçlı vize taleplerinde bulunmayacak kişilerin doğrudan konsolosluğa başvuru yapmaları mümkün değildir. Eğitim ve ticari amaçlı İspanya’da bulunacak kişilerin 90 günlük seyahat süresini aşmayacak olmaları halinde de, başvurularını aracı kurum vasıtası ile yerine getirmeleri talep edilir. Aksi bir şekilde başvuru işlemlerini yapan kişilerin vize başvuruları iptal edilir. Bu da, zaman kayıplarına neden olabilir. Sürecin profesyonel bir şekilde yönetimi için BLS İspanya vize danışmanlık merkezlerinden yardım talep edilebilir.

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar ve 2019 Vize Ücreti

İspanya vize başvurusu yapacak olanların öncelikli olarak başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekir. Bu formun oldurulmasının akabinde, seyahat amacına göre değişkenlik gösteren evrakların temin edilip, konsolosluğa gönderilmesi sağlanır. Talep edilen evrakların belirli bir standarda sahip olmasına rağmen bazı kişilerden ek evrak beyanları da istenebilir. Ayrıca, parmak izi ve fotoğraf çekimi için İspanya konsolosluğuna gidilmesi gerekebilir. Evrakların eksik veya yanlış ibraz edilmesi halinde vize başvurusu kabul edilmez. Bu gibi sorunlar yaşamamak adına başvuru için gereken sürecin profesyonel kanal ile yürütülmesi gerekebilir.

İspanya vizesi talep eden kişilerin pasaportları eski olmamalıdır. Yıpranmış olmaması ve vize basımı için en az iki boş sayfasının bulunduğundan emin olunmalıdır. Bu eksikliklerin olduğu pasaportların yenilenmesi vize başvurusunun sağlıklı ilerlemesi açısından önem ifade eder. İspanya vize başvuru işlemleri için talep edilen ücret ise, 150 Euro’dur.

Ankara’dan İspanya’ya Vize Ofis’le Nasıl Gidilebilir?

İspanya tarafından uygulanan vize politikaları, Schengen anlaşmasına bağlı kalınarak organize edilir. Bu anlaşmadan kaynaklanan bir kural olarak İspanya, 90 günü aşmayan seyahatler için gereken vize başvurularının doğrudan konsolosluğa yapılmasını kabul etmez. Bu da, profesyonel hareket eden vize danışmanlık merkezlerinin önemini ortaya çıkarır. Deneyimli ve tecrübeli vize ajansları ile BLS ispanya vize başvuruları kısa sürede yapılır ve neticelenir. Bu bakımdan çalışma izni, eğitim, ticari veya aile birleşimi gibi amaçlara binaen ispanya vizesine ihtiyaç duyan kişilere yönelik çözüm üreten vizeofis.com.tr aracılığı ile karmaşık vize prosedürü basitleştirilir ve tüm işlemleriniz halledilir.

No Comments

Post A Comment