Sosyal Medya

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ | Vize Ofis
15745
post-template-default,single,single-post,postid-15745,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ

pexels lina kivaka 3963060 scaled e1616617817712

İNGİLTERE VİZE İŞLEMLERİ

İngiltere Vizesi Başvurusu

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı pasaport türü fark etmeksizin İngiltere vizesine tabidirler. Sadece diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, İngiltere’ye yapacakları seyahatlerinde İngiltere vizesinden muaf tutulmaktadır. İngiltere’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’ye seyahatleri öncesinde İngiltere Konsolosluğu temsilciliklerine İngiltere vizesi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak kişilerin başvuru prosedürüne uygun şekilde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Aksi halde başvuruları geçersiz sayılabilmektedir.

İngiltere Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar

-Online başvuru formunun çıktısı

-Randevu bildiriminizin çıktısı

-Vize ücreti ödemesinin dekontu

– Pasaport

-Biyometrik Fotoğraf

-Uçak bileti ve otel rezervasyonu

-Davet mektubu/ Davetiye (opsiyonel)

-Davet eden kişiye ait belgeler

-Destekleyici belgeler

 İngiltere vize türleri

İngiltere vize türleri aşağıda yer almaktadır;

-İş vizesi

İngiltere’ye ticari ya da iş amaçlı gidecek kişilerin kullandığı bir vize türüdür.

-Turistik vize

İngiltere’ye turistik ziyaret amaçlı gidecek kişilerin kullandığı bir vize türüdür.

-Aile ziyareti vizesi

İngiltere’ye aile ziyareti amaçlı gidecek kişilerin kullandığı bir vize türüdür.

-Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi

İngiltere’de nikah kıymak ya da beraberliğinizi resmi makamlara tescil ettirmek ve 6 aylık vize süresi içinde ülkenize geri dönmek şartıyla ziyaretçi statüsü altında İngiltere’ye yapılacak ziyaretler için kullanılan bir vize türüdür.

İngiltere Vize Başvurusu için Randevu Alma

İngiltere vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekmektedir. İngiltere’ye vize başvurusunda bulunan kişilerin her vize başvurularında parmak izi beyanında bulunmaları zorunludur. Konsoloslukta randevu günü gerçekleştirilecek olan parmak izi alma işlemine başvuru sahibinin şahsen gelmesi gerekmektedir. Parmak izi bilgilerinin beyanı için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanmaktadır

İngiltere Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 15 iş günü içinde vizeniz onaylanmaktadır.  Ancak konsolosluğun yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi durumlarda süre uzamaktadır. İngiltere seyahat planınızın aksamaması için seyahat tarihinden en az 3 ay önce başvurunuzu tamamlamış olmanız gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücreti Nedir?

İngiltere vizesi işlemlerinin ücreti seçilen vize türüne ve vizenin süresine göre değişiklik göstermektedir.

No Comments

Post A Comment