Sosyal Medya

İNGİLTERE HAKKINDA | Vize Ofis
15742
post-template-default,single,single-post,postid-15742,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

İNGİLTERE HAKKINDA

pexels pixabay 221166 scaled

İNGİLTERE HAKKINDA

İngiltere Birleşik Krallığı oluşturan ülkelerden birisidir.İngiltere bir sanayi ülkesidir.ülkede anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Monarşinin başında kraliçe II.Elizabet vardır. İngiltere’nin güneyinde yer alan ve ülkenin en turistik yerlerinden biri olan Stonehenge, Mısır piramitlerinden daha eski yapılardır. Londra, Manchester, Birmingham, Leeds, Liverpool, Newcastle, Sheffield, Bristol, Coventry, Leicester, Nottingham, Hull ingiltere’nin en çok ziyaret edilen yerleridir. Ülkenin resmi dili bugün ve dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizcedir. Aksanlar bölgelere göre değişmektedir. Thames Nehri etrafında kurulan zengin tarihi ve muhteşem mimari yapısıyla Londra İngiltere’nin başkentidir. İki bin yıllık geçmişi olan Londra geçmişten bugüne dünyanın her yerinden göç alan 200’den fazla dilin konuşulduğu kozmopolit yapıya sahiptir.

İngiltere’de Sosyal Yaşam

Ülkede çok fazla bar ve gece kulüpleri olduğundan gecenizi eğlenceli geçirmek için pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Ayrıca ülkenin köklü geçmişe ve tarihe sahip olması sayesinde tarihi mekanları gezebilirsiniz.

İngiltere’de İklim Koşulları

İngiltere’de hava koşulları genellikle çok değişkendir. Ülkede Ilımlı deniz iklimi hakimdir. Yazın serinken, kış aylarında hava yumuşaktır.

İngiltere’de Yapılabilecek Aktiviteler

Gezilecek yerler;

Brighton

İki üniversiteyi bünyesinde barındırması nedeniyle artan öğrenci nüfusun gençleştirdiği şehir Brighton, turizmin oldukça yoğun yaşandığı bir şehirdir. Ülkenin popüler tatil merkezi olan şehir, her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır.

 Cambridge

Eğitim şehri olan Cambridge, uzun yıllardır dünyanın her köşesinden öğrencileri ağırlamaktadır. Prestijli kolejleri ve üniversitesiyle adını duyurmuş olan şehirde tarih kokan bir gezinti de yapabilirsiniz.

Londra

Her yaş ve kültürden insana seslenen başkent Londra, herkesin hayallerini süsleyen rüya bir şehirdir. Puslu havasının altından süzülen ikonik kırmızı otobüsleriyle tüm şehri ayaklarınızın altına seren London Eye’sini ve muhteşem müzelerini günlerce bıkmadan gezebilirsiniz.

Oxford

Dünyanın en seçkin üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’nin şehrinde eşsiz bir tarih yolculuğuna çıkabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment