Sosyal Medya

DUBAİ HAKKINDA | Vize Ofis
15709
post-template-default,single,single-post,postid-15709,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

DUBAİ HAKKINDA

pexels alex azabache 3243025 scaled e1615825610667

DUBAİ HAKKINDA

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden birisidir. 1969 yılında İngiltere’nin himayesinden ayrılarak bağımsızlığını kazanmıştır.  Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarına emirati denilmektedir. Orta Doğu’nun en pahalı şehri olan Dubai, yapılan inşaatlar ve havayolu ulaşım sektörlerindeki adımlar ile hızla kendini geliştirmiştir. Dubai, modern yapısıyla Arap Emirlikleri denilince ilk akla gelen şehirlerden biridir. Bağımsızlığının ardından ülke topraklarında bulunan petrol sayesinde kalkınmasını sağlayan şehir, dünyanın önemli turizm, ticaret ve alışveriş şehirlerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle Dubai kıyılarından toplanan inci önemli bir kalkınma kaynağıdır. Ekonomik anlamda hızla gelişen Dubai, 90’lı yıllardan sonra yapılan inşaatlar ile adeta yeniden tasarlanmıştır. Dünyanın en yüksek yapısı olan Burj Khalifa’da Dubai’de yer almaktadır.

Dubai’de Sosyal Yaşam

Dubai birçok farklı kültürden insana ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin resmi dili Arapça’dır. Fakat bölgede yaşayan farklı kültürden insanlar sayesinde İngilizce ve Hintçe en çokça konuşulan dillerden bazılarıdır.

Dubai, farklı kültürlerden gelen insanlar sayesinde mutfak kültürünü oldukça geliştirmiştir. Dubai, kozmopolit yapısı nedeniyle her kültürden mutfağa yönelik restoranlara sahiptir.

Dubai’de İklim Koşulları

Arap Yarımadası’nda yer alan Dubai Konumu itibarı ile çöl iklimine sahiptir. Sıcaklık yıl boyunca yüksektir.

Dubai’de Yapılabilecek Aktiviteler

Bölgenin çöl iklimi olması sebebiyle çöl safarileri, turistlerin ilgisini çeken aktivitelerden biridir. Aynı zamanda Dubai, düzenlenen çeşitli spor aktiviteleri ve büyük mimari projeler ile de öne çıkmaktadır.

DUBAİ 2021 FUARLAR

Dubai, dünya üzerinde pek çok insanın ilgisini çeken bir emirliktir. Dubai’de turizm çok önemli bir ekonomik sektördür fakat bazı insanlar Dubai’yi iş için tercih etmektedir. Yapılan yerli ve yabancı yatırımlar oldukça fazladır. Bu sayede ekonomisini büyüten Dubai’de yer alan ve şirketler için oldukça önem taşıyan pek çok fuar bulunmaktadır. Bu fuarlar yılın belli dönemlerinde açılarak herkese hizmet sunmaktadır.

Middle East Electricity Fuarı

Fuar Dubai’de yılda bir kez gerçekleştirilmektedir. Adından anlaşılacağı üzere bu fuar elektrik ve elektronik hizmetinde çalışan uluslararası kişiler ve ilgi duyan ziyaretçilere yönelik bir tür iş fuarıdır.

Arab Health Fuarı

Fuar, genelde her yıl düzenlenen bir fuardır. Bu fuarda medikal tıbbi ürünler, hastaneler, ilaçlar, laboratuvar araç gereçleri bulunmakta ve sağlık sektöründe çalışan kişiler katılım sağlamaktadır.

Gulfood Fuarı

Fuar, yiyecek ve içecek sektöründeki çalışanları bir araya getirmektedir.

Index Fuarı

Fuar, tasarım, mobilya ve dekorasyon üzerine düzenlenen bir fuardır.

Medlab Fuarı

Fuar, her yıl düzenlenmektedir. Bu fuar, uluslararası sağlık fuarı niteliğindedir.

 Airport Show Fuarı

Fuar, havacılık fuarıdır.

ArabLab+ Fuarı

Fuar küresel laboratuvar endüstrisi sektörü için oldukça önemlidir.

Arabian Travel Market Fuarı

2021 yılında 28.si düzenlenecek olan fuar seyahat endüstrisi alanında faaliyet gösteren otelleri, hava yollarını, B2B tedarikçileri ve seyahat acentelerini buluşturan küresel bir oluşumdur.

The Big5 Dubai Fuarı

İnşaat ve yapı teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaları buluşturan fuar Dubai’nin en popüler yapı fuarlarından biridir.

Automechanika Dubai

Orta Doğu’nun en büyük otomotiv fuarıdır.

No Comments

Post A Comment