Sosyal Medya

Çin vizesi nasıl alınır 2019? | Vize Ofis
1828
post-template-default,single,single-post,postid-1828,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

Çin vizesi nasıl alınır 2019?

çin vizesi nasıl alınır 2019 - vize ofis ankara - vize danışmanlık hizmetleri - vizeofis.com.tr

Çin vizesi nasıl alınır 2019?

Türkiye’den Çin Halk Cumhuriyeti’e seyahat etmek istiyorsanız öncelikle pasaport sahibi olmanız ardından ise vize almanız gerekmektedir. Çin vizesi nasıl alınır 2019 yılı için öncelikle Çin Halk Cumhuriyeti’nin temsilcilikleri tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Vize başvuru sonuçlarınız normal şartlar altında 7 ila 10 gün arasında sonuçlansa da, herhangi bir eksiklik ve yoğunluk durumunda aksaklık yaşanmaması için önerilen bir ay öncesinde başvuru işlemlerinin başlatılmasıdır. Çin Halk Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen vatandaşlar Çin İstanbul Başkonsolosluğu, Çin İzmir Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliğine müracaat edebilir. İkamet ettiğiniz şehirlerde resmi temsil kurumu bulunmuyorsa internet siteleri üzerinden hangi konsolosluğun hizmet alanı içine girdiğinizi inceleyebilirsiniz.

 

çin vizesi nasıl alınır 2019 - vize ofis ankara - vize danışmanlık hizmetleri - vizeofis.com.tr

 

Çin Halk Cumhuriyeti’ne vize almak için hangi evraklar gereklidir?

Çin’e gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için 12 çeşit vize alabilmektesiniz. Bu vize türleri seyahat nedeniniz ve seyahat sürenize göre değişmektedir. Başvuru yapacağınız vize türüne göre verilmesi gereken evraklar da farklılık göstermektedir. Aile veya arkadaş ziyareti için ziyaret edilecek taraf davetiye göndermelidir. Turistik ziyaretler için kalacağınız yerin bildirilmesi ve rezervasyon bilgileriniz gerekmektedir. Ticari bir faaliyet için gidiyorsanız, ev sahibi firmanın davetiye göndermesi istenmektedir. Pasaportunuzun süresinin vize bitim sürenizden 6 ay daha geçerli olması beklenmektedir. İstenen temel belgeler ise: Biyometrik olarak çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf, e-devlet üzerinden alınabilen tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, tüm seyahat boyunca geçerli seyahat ve sağlık sigortası, sahip olduğunuz mülkü gösteren tapu, kira kontratı veya araç ruhsatıdır. Bu belgelerin yanında vize tipinize göre değişen ek belgeler talep edilmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti online vize uygulaması nedir?

Çin vizesi nasıl alınır 2019 sorusunun diğer bir cevabı ise, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Çin Halk Cumhuriyeti’ne vize işlemlerinizi online olarak gerçekleştirme seçeneğini sunmasıdır. Başvuru sahibi Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği resmi sitesi üzerinden kayıt işlemini gerçekleştirmeli ve randevu talep etmelidir. Çin Vizesi Online Başvuru Formu ve Teyit Formu indirilerek eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Alacağınız vize tipine göre istenilen belgeler ve temel belgeler hazırlanmalıdır. Aldığınız randevu saatine göre konsolosluğa gidilerek doldurulan evraklar teslim edilmelidir. Konsolosluklarda parmak izi ve verilen İBAN numarasını vize ücretini yatırmalıdır. Son olarak ise banka dekontu ile birlikte Büyükelçilik üzerinden vizesini teslim alması gerekmektedir.

 

 

No Comments

Post A Comment