Sosyal Medya

Çin Vizesi Nasıl Alınır? 2019 | Vize Ofis
1872
post-template-default,single,single-post,postid-1872,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

Çin Vizesi Nasıl Alınır? 2019

Çin Vizesi Nasıl Alınır? 2019

Sıkı kuralları ve rejimiyle tanınan Çin’in büyük topraklarında saklı cenneti görmek üzere seyahat etmek isteyen kişilerin turistlik vizeye başvuru yapmaları yeterliydi. Ancak 2016’da alınan kararla turistlik vize uygulaması sonlandırıldı ve Çin’e gezi amacıyla seyahat etmek isteyenlerin grup vizesi almaları gerektiği yönünde yeni bir uygulamanın başlatıldığı duyuruldu. Grup vizesi alınabilmesi için en az 5 kişiye ihtiyaç duyuluyor. Bireysel olarak Çin’e gidecek kişiler bir gruba dahil edilerek, vize işlemlerinin yapılması ve vizelerini alması sağlanıyor.

Çin Vizesi için Çin Büyükelçiliği Ankara Online Randevu yöntemi

Çin’e hangi amaçla gidilecek olursa olsun vize zorunludur. Sadece diplomatik ve hususi pasaportta sahip kişilere yönelik vize muafiyeti vardır. Bu pasaportlara sahip kişilerin ise, 30 günlük süre içerisinde vize muafiyetinden yararlanmaları söz konusudur. Bu süreyi aşacak her kişinin Çin vizesi başvuru işlemlerini yapmaları gerekir. Başvuru aşamasında ise, en önemli ve ilk olarak yapılacak işlem konsolosluk resmi sitesi üzerinden online başvuru sürecinin tamamlanması ve randevunun alınmasıdır.

Bu aşamada, sisteme girişi yapılan bilgilerin hatasız bir şekilde karşı tarafa gönderildiğinden emin olunması çok önemlidir. Herhangi bir hatanın veya eksikliğin olması durumunda oldukça hassas hareket eden Çinli yetkililerin başvuruyu onaylamamaları mümkün olabilir. Çin’e yolculuk etmek isteyen kişi veya grupların vize işlemlerinin hızlı şekilde yerine getirilmesini için Vize Ofis danışmanlık hizmetlerinden faydalanılabilir. Uzman personel tarafından takip edilen işlemler sayesinde en güncel Çin vize prosedür ve uygulamalarına uyumlu vize başvuru işlemleri yerine getirilir. Böylece, vize başvuru süreci kısalır ve olumlu netice alma ihtimali yükselir.

Çin Vizesi X1, Aile, Çalışma Amaçları

Eğitim amacıyla Çin’e seyahat edecek kişilere yönelik Çin vizesi başvuru işlemleri, X1 kategorisindeki sınıfa yapılır. Çin’de uzun süre kalacak öğrencilerin almaları gereken vizenin prosedürleri farklılık arz eder. Öncelikle Çin’deki üniversiteden kabul mektuplarının alınması çok önemlidir. Kısa süreli bir eğitim programına katılacak kişilerin Çin X1 vizesine başvuru yapmaları gerekmez. Ancak eğitim programının 180 günden fazla sürecek olması halinde yine X1 vizesinden yararlanmaları önem ifade eder. Daha farklı amaçlara binaen Çin’e gidecek kişilerin amacına göre almaları gereken vize modeli değişiklik gösterebilir. Çalışmak için gidecek kişilerin uzun süre kalacak olmaları nedeniyle uygun vize modeline başvuruda bulunmaları şarttır.

Çin Vizesi için Vize Randevusu Alma ve Parmak İzi Konusu

Çin güvenlik önlemlerine azami dikkat gösteren ülkeler arasında yer alır. Hemen hemen her ülke tarafından uygulanan parmak izi alma işlemleri, Çin konsoloslukları tarafından da yapılabilir. Bu işlemleri kabul etmemek ve yapılmasını istememek durumunda vize işlemlerinin iptali söz konusu olabilir. Amerika ve Avrupa gidi devletlere seyahat edecek kişilerden de aynı şekilde parmak izi kayıtları talep edilebilir. Global suçluların yakalanması ve suçların işlenmesinin önlenmesi amacıyla yapılan tarama sistemleri global bir sistemce taranır.

No Comments

Post A Comment