Sosyal Medya

Amerika Vizesi Görüşme Soruları Nelerdir ve Sıkça Sorular Sorular | Vize Ofis
1851
post-template-default,single,single-post,postid-1851,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

Amerika Vizesi Görüşme Soruları Nelerdir ve Sıkça Sorular Sorular

Amerika Vizesi Görüşme Soruları Nelerdir ve Sıkça Sorular Sorular vize ofis, vizeofis, ankara vize danışmanlık

Amerika Vizesi Görüşme Soruları Nelerdir ve Sıkça Sorular Sorular

Türkiye Cumhuriyeti’nden Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen vatandaşların öncelikle bir pasaporta sahip olması gerekmektedir.

Vatandaşların bir pasaport edindikten sonra yapması gereken diğer şey ise yapacağı seyahat türüne uygun olarak bir Amerika vizesi almasıdır. Amerika vizesi almak düşünüldüğü kadar zor değildir. Yalnızca bu konuda daha önce tecrübesi olmuş bir kurum ile çalışmak, vize işlemlerinizin çok daha hızlı ve sağlıklı halledilmesini sağlar. Vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve Amerika vizesi için aklınızda olan soruları sormak adına vizeofis.com.tr irtibata geçebilir ve işlemleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde halledilmesini sağlayabilirsiniz.

Amerika vizesi, Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerika Başkonsolosluğu aracılığıyla alınmaktadır. Amerika seyahatinizden önce vize başvurularınızı yapmak için önerilen tarih ise 6-8 hafta öncesinden başlatılmalıdır. Vize başvurularına dönüt tarihi genellikle 15 gün içinde olmaktadır. Ancak konsoloslukların yoğunluk tarihleri göz önüne alınarak Amerika vizesi başvurusuna dönüt tarihinin uzayabileceği dikkate alınmalıdır.

2019 yılı itibariyle Amerika vizesi almak için gerekli olan evraklar daha çok ne işle meşgul olduğunuz ve nerede çalıştığınızla alakalı olarak değişmektedir. Yani Amerika vizesi almak isteyen vatandaşların toplaması gereken evraklar, mesleklerine göre değişiklik gösterebilir.

Amerika vizesi alanların yorumlarına göre Amerika Vizesi almak isteyen vatandaşların mülakatta karşılaşabileceği sorular da mesleğine göre şekil almaktadır. ABD turist vizesi almak isteyenlerle göçmen vizesi almak isteyenlerin toplaması gereken evraklar farklıdır. Amerika Vizesi Görüşme Soruları, Amerika vize mülakatıyla alakalı vatandaşların en çok sorduğu soruların başında aşağıdaki sorular vardır;

 1. Amerika vize mülakatı İngilizce mi?
 2. Amerika vize görüşmesi Türkçe mi?
 3. F1 vizesi görüşmesinde neler sorulmaktadır?
 4. Görüşmelerin Türkçe yapılması, vize başvurusunda onay almak konusunda bir sıkıntı yaratır mı?
 5. Amerika vize başvurusunda mülakatta Türkçe konuşmak mı gerekir yoksa İngilizce mi konuşulmalı?

Amerika vizesine başvuru yapacak olan vatandaşların bilmesi gerekir ki bir ülkeye turistik amaçlı bir seyahat planlamışsanız, o ülkede konuşulan dili bilmeniz illa ki gerekmemektedir. Önemli olan vize mülakatı sırasında o ülkenin dilini ne kadar iyi bildiğiniz değil, mülakatta dürüst, açık ve anlaşılır olup olmadığınızdır. Bu sebeple vatandaşların Turistik amaçlı Amerika vizesi mülakatında kendinizi en çok nasıl açıklayabilecekseniz o dili kullanın.

Amerika vizesi alanların yorumlarına göre Amerika vize mülakatında kendinizi hangi dilde daha iyi ifade edebiliyorsanız o dili kullanmanız mülakatın olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Amerika vize türleri ABD turist vizesi, ABD göçmen vizesi, eğitim vizeleri gibi kategorilere ayrılmaktadır.

VİZE MÜLAKATI HAZIRLIK SORULARI

Amerika vizesi görüşmesi, görüşmeye giden vatandaşlar için adeta sınav gibi geçebilmektedir. Bu yüzden en başında söylememiz gerekir ki mülakat süresi boyunca tıpkı bir sınavda olduğunuz gibi rahat olmak, öz güvenli durmak, dürüst, kısa ve net cevaplar vermek, sorulan soruların karşısında lafı dolandırmamak önemlidir. Mülakat boyunca görevlinin ekstra sorular sormasına neden olabilecek cevaplar vermemek gerekmektedir.

Amerika Vize Görüşmesinde Ne Sorulur?

 1. Amerika’ya ne amaçla gitmek istiyorsun?
 2. Ne iş yapıyorsun?
 3. Kaç yıldır bu işi yapıyorsun?
 4. Türkiye’de hangi üniversitede okudun?
 5. Üniversitede hangi bölümde okudun?
 6. Neden Amerika’da okumak istiyorsun?
 7. Amerika’daki eğitim masraflarını nasıl karşılayacaksın?
 8. Seyahatin boyunca giderlerini nasıl karşılayacaksın?
 9. Amerika’ya ne zaman gideceksin ve ne zaman dönmeyi döneceksin?
 10. Amerika’da hangi şehirleri ziyaret etmek istiyorsun ve neden?
 11. Amerika’da seyahatin boyunca nerede kalacaksın?

F1 vizesi mülakat soruları daha çok Amerika vizesine başvuran vatandaşın neden Amerika’da okumak istediğine ve oradaki masraflarını kimin karşılayacağına odaklanmaktadır. F1 vizesi mülakatı da ABD turist vizesi mülakatı gibi hazırlıklı gidilirse alması zor olmayan bir vize türüdür yalnızca başvuran vatandaşların F1 vizesinden olumlu yanıt almaları için, Amerika’da kabul aldıkları okuldan bazı belgeleri F1 vizesi mülakatında göstermeleri gerekmektedir.

Amerika turist vizesi alanların yorumlarına göre Amerika Vizesine başvuracak olan vatandaşların Amerika’ya neden gitmek istediği sorusuna açık ve net, kısa bir cevabı olmalı. Bu soru Amerika vize başvurusunda karşınıza muhakkak çıkacaktır. Bu noktada Amerika’ya gerçekten neden gitmek istediğinizi dürüst bir şekilde görevliye aktarmanız gerekmektedir. Amerika vizesi mülakatına girdiğiniz bir sınav havası veren diğer sorular da sizin kendi hayatınızda nelerle meşgul olduğunuzla alakalı gelen sorulardır.

Amerika vize mülakat soruları ne amaçla gittiğinizden ziyade, Türkiye’ye dönmenizi gerektiren bir durum olup olmadığını anlamaya çalışmaktır. Bu gibi sorular hem sizin bir Türkiye vatandaşı olarak ekonomik, sosyal ve belki de politik konumunuzla alakalı Amerika vize mülakat görevlisine fikir verirken onda bir güven oluşturmanızı da sağlar çünkü bilmek istedikleri asıl şey, geri dönüp dönmeyeceğinizdir.

Her ülke gibi Amerika vizesi mülakatında da görevliye finansal ve bireysel yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Daha önce Türkiye dışına seyahat edip etmediğiniz, pasaportunuzda başka bir ülkenin pulunun olup olmadığı da Amerika vize başvurusunda görevlinin dikkat ettiği noktalardır. Daha önce Avrupa ülkelerine gidip dönmüş olan vatandaşların, Amerika Vize seyahatinde nispeten daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Finansal giderlerinizle alakalı sorulabilecek sorulara karşı ne cevap verdiğinize bağlı olarak, görevli sizden banka hesabınızı görmek bile istemeyebilir.

Amerika vizesi mülakatında sorulabilecek bir diğer sorularda seyahatinizi nasıl planladığınızla ilişkilidir. Bu noktada Amerika vizesine başvuracak olan vatandaşların gerçekten seyahatlerini planladıklarını görevliye göstermeleri gerekmektedir. Vatandaşların Amerika’ya ne zaman gideceği, hangi gün döneceği, Amerika’da kaç gün kalacağı, Amerika’da özellikle hangi şehirleri ziyaret etmeyi düşündüğü, Amerika’ya gidince nerede kalacağı Amerika vize mülakatındaki en önemli sorulardandır. Bu soruları ciddiyetle yanıtlamak vizeye başvuran vatandaş için çok önemlidir çünkü sizin bu ziyareti ne kadar istediğiniz ve bu ziyarete ne kadar emek harcadığınız, bu sorulara vereceğiniz yanıtlar bağlıdır.

Amerika vizesi mülakatında öz güvenli durmak güvenilir durmak demektir ancak bunu da abartmayın. Heyecanınızı mümkün olduğu kadarıyla dizginleyin ve görevlinin size sorduğu soruları abartısız ve sakin bir şekilde cevaplamaya çalışın. Bunu beden dilinizle de belli edin. Bunların hepsi, Amerika vizesi mülakatına girecek olan ve görevlinin sorularıyla zorlu bir sınav geçirme ihtimali olan vatandaşlar için vize aldıracak tavsiyelerdir. Bunları unutmayın!

ABD turist vizesi mülakatı için, Amerika vizesi mülakatı öncesi seyahatinizin planlarının eksiksiz olması gerekmektedir. Bundan emin olarak mülakata gidin. Gidiş ve dönüş tarihlerinizin net olması Amerika vizesi mülakatında çok önemlidir! Vize mülakatı sırasında açık ve net cevaplar verirken görevliyi sizi irdelemesine neden olacak kadar yormayın. Vize mülakat görevlisine tatmin edici yanıtlar verin.

ABD turist vizesi mülakatında verdiğiniz yanıtlar, başvuru evraklarınızdaki bilgilerle uyumlu olmalıdır. ABD turist vizesi alanların yorumlarına göre Amerika vizesi alanların yorumlarına göre Amerika vizesi mülakatı sırasında öz güvenli olduğunuz kadar samimi ve güler yüzlü olmanız da önemlidir. Siz güvenilir bir vatandaşsınız, Amerika’yı ziyaret edip dönmek istiyorsunuz. Güler yüzlü olmamanız için bir sebep yok!

Amerika Vizesi Görüşme Soruları Nelerdir ve Sıkça Sorular Sorular vize ofis, vizeofis, ankara vize danışmanlık

Sıkça Sorulan Göçmen Vize Soruları

 1. Ne iş yapıyorsun?
 2. Neden Amerika’da çalışmak istiyorsun?
 3. Evli misin?
 4. Çocukların var mı ve varsa kaç yaşındalar?
 5. Amerika göçmen vizesi için sponsorun kim ya da hangi kurum?
 6. Amerika’da yaşayan bir aile üyeniz ya da akrabanız var mı?

Amerika göçmen vizesi mülakatı Amerika’da göçmen vizesi alarak çalışmak isteyenlerin başvurduğu bir mülakat çeşididir ve yasal pek çok prosedürü vardır. Bu açıdan F1 vizesi mülakat sorularından ve ABD turist vizesi mülakatından farklıdır.

14 yaş altı çocukların Amerika göçmen vizesi mülakatına gitmelerine gerek yoktur. Amerika göçmen vizesi almak için başvuran vatandaşların bir işveren sponsoru olması gerekmektedir.

Amerika göçmen vizesi sıkça sorulan sorularının başında konsolosluğun neden polis belgesi istediği, 21 yaşın üzerindekilerin göçmen vizesine başvurma hakkının olup olmadığı, nasıl göçmen olunabileceği soruları yer almaktadır. Amerika göçmen vizesi dört kategoride incelenmektedir. Bunlar, aile sponsorlu göçmenler, işveren sponsorlu göçmenler, yeşil kart kazanmış göçmenler ve çeşitlilik göçmen bize kura programını kazanmış göçmenler içindir.

Amerika vizesi mülakatında konuları saptıracak ve uzatacak yanıtlar vermeyin. Sadece görevlinin sorduğu sorulara yanıt verin. Vize mülakatı sırasında görevlinin üzerinizde psikolojik oyunlar yaptığını da unutmayın. Size Amerika’ya ne için gidiyorsun denildiğinde neden gittiğinizi açıklayan gibi bir cevap vermeniz yeterli olacaktır. Eğer görevli soru sormayı sürdürürse yine kısa ve net şekillerde yanıtlayın.

Amerika vizesi mülakatına gitmek ve mülakatın olumlu sonuçlanmasını beklemek zor bir süreçtir. Amerika vizesi mülakatı sırasında görevliler farkında olmasanız bile sizi ciddiyetle inceler. Bu sebeple Amerika vizesi mülakatına sizi, toplumsal statünüzü, eğitim seviyenizi, bağlı olduğunuz kurumları, okulunuzu, yaşınızı temsil eden şık ve ciddi bir kıyafetle gitmeniz tavsiye edilendir.

Amerika vizesi mülakatı, diğer vize mülakatlarından çok daha ciddi ve gergin geçebilmektedir. Vatandaşların buna hazır olması için içlerinde bulundukları kıyafette rahat etmeleri ve bu kıyafet sayesinde daha öz güvenli olmaları gerekmektedir. Burada şıklığın ve ciddiyetin bir sınırı yoktur. Bu Amerika vizesi mülakatına giren vatandaşın ölçülerini kendisinin belirleyebileceği bir şeydir.

Amerika vizesi mülakatına giderken şık ve ciddi giyinmeye çalışırken bunu abartmamak da önemlidir. Önemli olan ciddi, doğal ve şık bir hava vermektir. Güvenilir bir görüntü yaratmak gerektiğini, Amerika vizesi mülakatına girecek olan vatandaşların asla unutmaması gerekmektedir. Burada şık giyinmekten bahsederken asıl amaçlanan şey, sizin Amerika vizesi mülakatı sırasında kendinize de mülakatı gerçekleştiren görevliye de saygı duyduğunuzu göstermek olmalıdır.

No Comments

Post A Comment