Sosyal Medya

AMERİKA HAKKINDA | Vize Ofis
15754
post-template-default,single,single-post,postid-15754,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

AMERİKA HAKKINDA

pexels sawyer sutton 973049 scaled

AMERİKA HAKKINDA

Amerika 9.8 milyon kilometrekare yüzölçümüyle dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip 3.ülkesidir.Ayrıca dünyanın en fazla göç alan ülkelerinden birisi olan Amerika çok sayıda kültürü de bünyesinde barındırmaktadır.50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşan ülke federal anayasal cumhuriyettir. Ülkenin başkenti Washigton DC’dir. Ülkenin resmi kuruluşu 4 temmuz 1776’dır.

Özgürlükler ülkesi olarak bilinen ülkede herkes eşit haklara sahiptir.

Amerika’da Sosyal Yaşam

Amerika’da eğlence hayatı oldukça yaygındır. Ülke’de alkol alım yaşı 21’dir.Kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır. Amerika pek çok açıdan özgürlüklerin ve eşitliklerin ülkesi olarak bilinmektedir. Ülkedeki üniversiteler dünyada en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Ülkede en yaygın dil İngilizcedir. İkinci yaygın dil İspanyolcadır. Spor Amerika kültürünün önemli bir unsurudur.Ayrıca ülkenin bir diğer önemli unsuru müziktir. Ülkenin etnik yapısı çok kültürlü olması nedeniyle ülkedeki müzik çeşitliliği de oldukça fazladır. Amerika pek çok müzik türünün yer aldığı, dünyanın en büyük ikinci müzik piyasasına ev sahipliği yapmaktadır. Müziğin yanında diğer sanat dalları da Amerikan kültürünün temel ögelerindendir. Müzikal tiyatrodan dans ve performans sanatına, modadan fotoğrafçılığa uzanan birçok yelpaze Amerikan kültüründe mevcuttur.

Amerika’nın İklim Koşulları

Amerika geniş yüzölçümüne sahip bir ülkedir bu yüzden ülkedeki iklim koşulu okyanusa yakınlık,alçaklık,yükseklik gibi pek çok etkene göre değişmektedir.

Amerika’da Yapılabilecek Aktiviteler

Amerika’da yapabileceğiniz etkinlikler bulunduğunuz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Amerika’da yapabileceğiniz pek çok farklı aktivite vardır. Bu aktiviteleri kendi ilgi alanlarınıza göre planlayabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment