Sosyal Medya

2020 Mısır Vizesi Alma Rehberi | Vize Ofis
1878
post-template-default,single,single-post,postid-1878,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

2020 Mısır Vizesi Alma Rehberi

Mısır Vize Rehberi - vize ofis ankara, vizeofis

2020 Mısır Vizesi Alma Rehberi

Bu yazımızda sizlere Mısır Vizesi Alma Rehberimizden bahsedeceğiz.

Kadim medeniyetlere ev sahipliği yapan bir coğrafyada yer edinen Mısır’a turistlik amaçlı yapılacak seyahatler için Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Belirli bir süre için uygulanan bir vize muafiyeti de söz konusu değildir. Mısır ile Türkiye arasındaki diplomatik kriz nedeniyle daha önce verilen vize muafiyetleri kaldırılmıştır. Yine de Mısır vizesi başvuruları ve vizenin onaylanması gibi süreçlerde herhangi bir zorluk yaşanmıyor.

Mısır Vizesi için Gereken Evraklar

Vize başvuru amacına göre değişmekle beraber birtakım sabit belge ve evraklar söz konusudur. Gidiş dönüş uçak biletleri, kalınacak yerin tutulduğunu gösterir belgeler ve bunun gibi prosedürler aşılabilir. En önemli evraklardan biri, başvuru formudur. Bu formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekir. Seyahat amacının net şekilde belirtilmesi ve sonrasında da talep edilen belgelerin eksiksiz toplanması lazımdır. Belgelerde eksiklik olması halinde vizenin alınması uzayabilir. Zaman kaybı yaşmamak adına belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamak gerekir. Bu hususta Vize Ofis tarafından sunulan danışmanlık çözümlerinden yararlanılabilir. Böylece, hızlı bir şekilde Mısır Vizesi alınabilir.

45 Yaş Üstü için Mısır Vizesi

Mısır tarafından komşu ülkelere ve Türkiye’ye yapılan uygulama ile vize işlemlerinin kolay bir şekilde yapılması sağlanır. Ancak diplomatik kriz nedeniyle 20 yaş altı ile 45 yaş üstü Türk vatandaşlarına yönelik uygulanan kapıda vize sistemi rafa kaldırıldı. Sadece bölgesindeki ülkelere karşı uygulamayı aktif tutan Mısır’ın giriş çıkışları kolaylaştırmaya yönelik uygulaması değişik ülkeler tarafından da yapılıyor. Her ne kadar uygulama kaldırılmış olsa da, Mısır vizesi için başvuru yapan 45 yaş üstü Türk vatandaşlarına vize kolaylıkları sağlanmaya devam ediliyor.

Mısır Vizesi Ücreti ve Yeşil Pasaportlu Durum

Mısır’a gitmek için başvuru işlemlerinin tamamlanmasından sonra vize için ödenmesi beklenen ücretin de ilgili bankaya yatırılması gerekir. Bankadan alınacak dekontun ise, asla kaybedilmemesi ve başvuru evrakları arasına konması lazımdır. Mısır vize ücretleri, 170 lira kadardır. Bu fiyat, her sene güncellenebilir. Mısır tarafından global anlaşmalarda yer aldığı üzere yeşil pasaporta sahip kişilere yönelik vize muafiyeti uygulaması vardır. Aynı şekilde diplomatik pasaportlara da benzer uygulama yapılır. Ancak bunların ülke içerisinde geçirecekleri süre oldukça önemlidir. 90 günlük süreyi aşacak kişilerin pasaport rengine bakılmaksızın Mısır vizesi başvuru yapması gerekir.

Mısır Vizesi alarak Ankara’dan Vize Ofis’le Mısır’a Nasıl gidebilirsiniz?

Mısır’a gidecek olan kişilerin amaçlarına uygun vize modeline başvuru yapmalarını sağlamak, sürecin profesyonel bir şekilde ilerlemesine yardımcı olmak ve kısa sürede sonuçlandırmak üzere deneyimli ekibi ile hizmet sunan Vize Ofis, Mısır vize işlemlerinin eksiksiz yerine getirilmesinde önemli sorumluluklar üstlenir. Zaman kaybetmek istemeyen ve vize başvuru stresini çekmek istemeyenler adına çalışan ekibimiz arzulanılan vize türünün kısa sürede alınmasında etkili olur. Ankara’da yer alan büyükelçilik üzerinden gerçekleştirilen vize işlemlerinin sonuçlanmasını akabinde müşterilere bilgi gönderilir.

No Comments

Post A Comment