Sosyal Medya

2019 Kısa İngiltere Vizesi Rehberi | Vize Ofis
1866
post-template-default,single,single-post,postid-1866,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1
 

2019 Kısa İngiltere Vizesi Rehberi

2019 Kısa İngiltere Vizesi Rehberi

Sizlere kısa bir İngiltere Vizesi Rehberi hazırladık.

AB topluluğuna üye olan İngiltere’nin birlikten çıkmaya yönelik kararı ile vize işlem ve mevzuatına yönelik değişikliklerin olduğu düşünülebilir. Ancak AB topluluğu üyesi olmasına rağmen Schengen bölgesine dahil olmayan İngiltere’nin kendi yasa ve mevzuatına göre vize işlem ve yönetmelikleri uygulanmaya devam eder. Sadece İngiltere değil, Birleşik Krallığı oluşturan Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek olanlar da İngiltere vizesi almak zorundadır. İngiltere ile ülkemiz arasında herhangi bir vize muafiyet anlaşması söz konusu değildir. Bu nedenle, İngiltere ve Birleşik Krallık’a bağlı bölgelere gitmek isteyen vatandaşların vizeye başvurması zaruri bir durumdur.

2019 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere, detaylı bir vize prosedürü uygulayan ülkeler arasında yer alır. Talep edilen evrak sayısı ve evraklardaki herhangi bir bilginin hatalı olmasının tespit edilmesi halinde revize etme şansı vermeden vizenin iptal edilmesi gibi bir durumla karşılaşılması mümkün olur. İngiltere vizesi başvuru amacına ve ülkede kalınacak süreye göre vize ücretlerinde de değişiklik söz konusu olabilir. Altı aya kadar olan turistlik bir vize için ödenmesi beklenilen vize ücreti 150 dolar kadardır. Vize talep nedenlerine göre talep edilen evrak sayısı da değişkenlik arz eder. Ticari, eğitim veya çalışmak için İngiltere’ye gitmeyi planlayanların zorlayıcı vize mevzuatındaki talepleri yerine getirmeleri beklenir.

İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Neler?

İngiltere’ye seyahat edecek vatandaşların vize başvuru belgesini doldurması, randevu ayarlaması ve vize ücretini ödemesi gerekir. İlk başta yapılması gereken işlemlerin tamamlanmasının ardından gidiş amacına göre istenen belgelerin ayarlanması ile süreç tamamlanır. İngiltere vizesi başvuru formu İngiltere konsolosluğunun resmi web sitesi üzerinden doldurulabilir. Bu belgenin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve hiçbir şekilde eksik alanının bırakılmaması lazımdır. Belgedeki bilgilerin yanlışlığının anlaşılması halinde İngiltere vize başvurusu onaylanmaz.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır ve Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesini kolay bir şekilde almanın bir yolu yoktur. Konsoloslukça talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması halinde büyük ihtimalle vize başvurusu olumlu şekilde sonuçlanır. Banka hesaplarındaki para ve Türkiye’de devam edilen bir işin olduğunu gösterir belgelerin ibrazı, vize onay işlemini hızlandırabilir. Ancak bunun kesin olacağını söylemek mümkün olmaz, diğer belgelerde çıkacak eksiklikler nedeniyle vize başvurusunun iptal edilmesi durumu yaşanabilir. Başvuru ile ilgili sürecin kısa sürede tamamlanması ve eksiksiz bir şekilde evrakların beyanı halinde bir hafta içerisinde vize ile ilgili sonucun alınması mümkündür.

Ankara’dan İngiltere’ye Vize Ofis’le Nasıl Gidilir?

İngiltere vizesi ile alakalı mevzuata hakim vize ajansı ile başvuru sürecinin çok kısa süre içerisinde tamamlanması mümkündür. Zamandan sağlanılan tasarrufun yanı sıra, eksiksiz belge teslimi ve vizenin alınmasını önleyebilecek durumların yaşanmasının önlenmesi sayesinde vize başvuru sonucu olumlu olabilir. Vize Ofis, deneyimli ve tecrübeli ekibi ile İngiltere vize işlemlerini profesyonel bir şekilde yürütür.

No Comments

Post A Comment