Sosyal Medya

Amerikan Vizesi Rehberi | Vize Ofis
1863
post-template-default,single,single-post,postid-1863,single-format-standard,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-1,elementor-page elementor-page-1863
 

2019 Kısa Amerikan Vizesi Rehberi

2019 Kısa Amerikan Vizesi Rehberi

pexels sawyer sutton 973049

En çok seyahat edilen ülkeler arasında yer edinen Amerika’ya gitmek için zorlu ve karmaşık vize başvuru sürecini aşmak gerekir. Amerika’da yaşanan bazı olaylardan sonra vize politikasında birçok güncelleme yapmış, vize alım şartlarını biraz daha ağır bir hale getirmiştir. Ancak yine de talep edilen evrak ve belgeleri doğru bir şekilde tamamlayan kişilerin Amerikan vizesi onaylanır. İkili anlaşmalarla bazı ülkelerle aramızda olan vize muafiyet anlaşması, Amerika ile söz konusu değildir. Bu nedenle, herhangi bir amaçla Amerika’ya gidecek kişilerin süresi ne olursa olsun vize başvuru yapması önem ifade eder.

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar

Amerika’ya seyahat etme amacına göre talep edilen evraklar da farklılık gösterir. Ticari, eğitim veya aile birleşimi gibi nedenlerden dolayı ülkeyi ziyaret etmek isteyenlerin her birinden talep edilen evrak çeşitleri farklıdır. Ancak her bir kişinin Amerika vizesi başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurması talep edilir. Bu form ile seyahat etme amacı tespit edilir ve istenilen evrakların uygunluğu kontrol edilir. Evrakların hatalı, eksik veya yanlış beyan içermesi halinde vize başvuru kabul edilmez. Ayrıca, konsoloslukta yapılan görüşmedeki tavırlar de vizeyi olumlu veya olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Daha önce herhangi bir Avrupa ülkesine seyahat eden kişilerin vize alma ihtimalleri daha yüksektir. Bu nedenle pasaportun schengen vizesi taşıması bir artı olabilir.

Amerika Vizesi Ücreti 2019

Amerikan vizesi almak için başvuru işlemi yapan kişilerin konsolosluk tarafından bildiren banka hesabına vize başvuru ücretini yatırmaları gerekir. Bankadan alınacak dekontun saklanması ve vize işlemleri için toplanan belgeler içerisine konulması lazımdır. Amerika vizesi için ödenmesi gereken ücret her sene güncellenir. Gözden çıkarmanız gereken ücret miktarı 150 ila 200 dolar kadardır. Vizenin reddedilmesi halinde bankaya ödenen başvuru ücretinin geri alınması mümkün olmaz.

Amerika Vizesi Başvuru Formu

Vize başvurusunun en önemli noktalarından biri, başvuru belgesidir. Bir nevi dilekçeyi ifade eden beyan formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması, vize başvuru sonucu etkiler. Burada yer alan bilgilerin yanlış olması halinde vizenin onaylanması gibi bir sonuç doğar. Bu nedenle, başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulmasına önem verilmesi icap eder. Vize danışmanlık firmalarınca profesyonel destek alarak, başvuru formunun doğru şekilde doldurulması sağlanabilir.

Ankara’dan Amerika’ya Vize Ofis Ayrıcalığı ile Nasıl Gidilir?

Ankara üzerinden Amerika’ya seyahat edecek kişilerin vize başvuru işlemlerini hızlı ve eksiksiz şekilde tamamlamak adına Vize Ofis ajansı uzmanları titiz bir şekilde çalışır. Yurtdışı vize işlemleri ile alakalı çalışmaların büyük bir çoğunluğunu Amerika üzerine yapan Vize Ofis, tüm güncel vize mevzuatına hakim konumu ve vize işlemlerini olumlu sonuçlandırmadaki başarısı ile destekçiniz oluyor. Her ne kadar Amerika, çok zor vize veren ülke gibi görünse de vize mevzuatına uygunluk kesp eden her başvuruyu geri döndürmeden onaylar. Bu süreci doğru yönetmek adına Vize Ofis ajansına sizi bekleriz.

No Comments

Post A Comment